Amit rólunk érdemes tudni

Bugacon az óvoda 1964. február 1-jén fogadta először a gyermekeket, 2 csoportszobában 34 fő óvodást. 1983-ban a gyermeklétszám emelkedése miatt 4 csoportszobára, 100 férőhelyre bővítették az épületet. 2007. szeptemberétől, Rigó József Általános Művelődési Központ lettünk. 2008 óta működik bölcsődénk az óvoda épületében, az óvodai ellátás keretébe integrálva, de külön intézményegységként. Csoportszobája egy egykori óvodai csoportszobából lett  kialakítva.
2022. július 01-jétől megváltozott intézményünk neve: Bugaci Boróka Óvoda-Bölcsőde Többcélú Intézmény lettünk. Óvodánk és Bölcsődénk jelenleg maximális kihasználtság mellett működik. 8 fő óvodapedagógus, 1 fő pedagógiai asszisztens, 1 fő óvodatitkár, 5 fő dajka, 2 fő kisgyermeknevelő, 1 fő takarító, 1 fő fűtő-karbantartó (1/2 állásban) segíti a gyermekek egészséges fejlődését.

Intézményünk a Helyi Pedagógiai Program szerint működik. A kisgyermekek első éveinek érzelmileg és értelmileg fogékony időszakában egy gyermekközpontú életrenddel, élményekben gazdag, alkotni képes, nyitott, másságot elfogadó gyermekeket törekszünk nevelni. Programunkba beépítettük a néphagyományok ápolását, amire a nevelési év folyamán nagy hangsúlyt fektetünk az óvodás és bölcsődés gyermekeknél.
2020 – „Biztonságos Óvoda” cím elnyerése

2022 – Az év „Állatbarát Óvodája” cím elnyerése

Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket és gyermekeket intézményünkbe!
60éve

a gyermekek nevelésében